Право і громадянське суспільство

науковий журнал | електронне видання

Вітальне слово головного редактора

Вашій увазі пропонується нове електронне видання юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка науковий журнал «Право і громадянське суспільство».

Назва видання вибрана нами невипадково. Без громадянського суспільства існування права як «науки добра і справедливості», поза всяким сумнівом, неможливе; неможлива й побудова правової держави. Ми докладемо усіх зусиль, щоб нове видання не було місцем для сліпого тиражування букви закону, а натомість, стало засобом, який дозволить громадянському суспільству впливати на законотворчість та правозастосування і досягати прийняття справді правових законів та їх застосування на благо кожної людини.

Не випадковим є і вибір форми видання. Будучи однією із найстаріших правничих шкіл Східної Європи, юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка водночас намагається йти в ногу з часом. Можливості, які надають наукові інтернет-видання, важко переоцінити: оприлюднення публікацій таких видання забезпечує можливість ознайомлення з інформацією значно більшої аудиторії, шукати такі публікації набагато простіше. Застосування електронної форми видання дозволяє відмовитися від такого ганебного явища, як встановлення лімітів на обсяг статей та обмеження кількості посилань. Зрештою, застосування електронної форми видання в порівняно з паперовою дає відчутний позитивний екологічний ефект. Попри певний скептицизм, з яким академічна громадськість поки що сприймає електронні видання, можна впевнено стверджувати, що за ними – майбутнє.

Сподіваємося, що журнал, перший номер якого перед Вами, стане нашим гідним внеском у справу розбудови в Україні громадянського суспільства та правової держави.

 З повагою,
головний редактор журналу
доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка 
Іван Сергійович Гриценко

Read 6807 times
You are here: Home